Vydání knihy Záhada hlavolamu v ukrajinštině

Pomozte nám dostat tuto klasickou foglarovku mezi ukrajinské kluky a holky.

Knihu chceme vydat v nákladu minimálně 500 kusů. Bude brožovaná, ve formátu A5, s původními ilustracemi Jana Fischera. Potřebujeme na to 80 000 Kč.

Darovat můžete ZDE!

Skautská nadace Jaroslava Foglara nechala přeložit do ukrajinštiny knihu Záhada hlavolamu a ráda by ji na jaře 2024 vytiskla a rozdala ukrajinským klukům a holkám jak tady, tak na Ukrajině. Chceme, aby se mohli s touto klasikou české dětské literatury seznámit a nasát atmosféru dobrodružství v temných uličkách. Čím více peněz se podaří nasbírat, tím více knih budeme schopni rozeslat do knihoven, center pomáhajícím uprchlíkům i na samotnou Ukrajinu, kde distribuce proběhne prostřednictvím místních skautů.

uazahada

Ukrajinské děti už měly možnost seznámit se s klubem Rychlých šípů ve formě přeložených komiksů, které vydala naše partnerská organizace Sdružení přátel Jaroslava Foglara. O komiksy byl velký zájem, což nás utvrdilo v přesvědčení, že i romány Jaroslava Foglara mají co říci ukrajinským dětem. Obzvláště v těchto neutěšených časech, kdy křehká dětská duše potřebuje nejen zábavu a odreagování, ale i správné hrdiny a vzory. A kdo z nás si nepamatuje z Jestřábových románů právě tu touhu být lepším, pomáhat druhým a postavit se vždy za slabšího.

uazahada2

Děkujeme předem za vaši podporu a štědrost.

Pokud se nám podaří vybrat více prostředků, budeme moci knihu dopřát více dětem ať u nás, nebo na Ukrajině.

uazahada3